فیلترهای کیسه ای و کارتریجی

فیلتراسیون(Filtration) یک فرایند مکانیکی یا فیزیکی است که طی آن مواد معلق جامد از سیال (مایع یا گاز) جداسازی می‌شوند. اساس جداسازی در این روش اختلاف در اندازه ذرات جامد و سیال و استفاده از نیروی خارجی برای عبور مواد از یک غشاء نیمه تراوا است.
در صنایع مختلف از قبیل داروسازی ، صنایع شیمیایی و معدنی فیلترهای کیسه ای و کارتریجی کاربرد وسیعی دارند. در خطوط رنگ به منظور جدا کردن ذرات ناخالصی و جامدات معلق معمولا فیلتراسیون با مش های میکرونی متفاوتی انجام میشود. در صنعت رنگ آمیزی ED (الکترودیپوزیشن یا الکتروفورز یا کاتافورز) یا همان پوشش دهی به روش الکتریکی از فیلترهای کیسه ای و کارتریجی استفاده زیادی می شود.معمولا مش میکرونی فیلترهای مورد نیاز 25 و 50 میکرون می باشد.بعنوان پیش تصفیه سیستم سیرکولاسیون رنگ کاتافورز از مش 50 میکرون و بعنوان پیش تصفیه سیستم اولترافیلتراسیون و به دلیل حساسیت بیشتر از مش 25 میکرون استفاده می شود.این شرکت آمادگی تامین کلیه فیلترهای مصرفی با برندهای معروف مصرفی درخطوط رنگ را اعلام میدارد. فقط کافی است مدل و نوع فیلتر مصرفی خود را به ما اعلام کنید تا در اسرع وقت با مناسب ترین قیمت تهیه گردد.
بیشترین مدل فیلتر مصرفی از برند FSI   که جدیدا با شرکت PALL ادغام شده است به شرح زیر می باشد:
PONG:  از الیاف پلی پروپیلن ساخته میشود.
PENG:  از الیاف پلی استر ساخته میشود.
دو مدل PONG & PENG  که دارای ویژگی های زیر هستند:
1- 100% به روش جوش حرارتی با استفاده از دستگاه جوش اولتراسونیک تولید می شوند و از آنجاییکه در تولید آنها از نخ و دوخت استفاده نمی شوند بنابراین امکان خروج ذرات فیلتر شده از محل سوزن دوخت به حداقل رسیده و عمل فیلتراسیون با دقت و کیفیت بهتری انجام میشود.گاهی اوقات سوراخهایی که بواسطه سوزن دوخت در فیلتر ایجاد میشود به قطر 1200 میکرون می رسند.
2-  سطح بیرونی این فیلترها  glaze شده است که مانع از آزاد کردن الیاف در حین فرآیند فیلتراسیون می شود.
3- از مواد بدون سیلیکون در ساخت آنها استفاده میشود.
4-به سادگی تعویض میشوند و مدت زمان توقف خط را به کاهش می دهد.
5- در دو مدل رینگ پلاستیکی و سیمی موجود است.
6- در تولید و ساخت آنها از هیچگونه رزین و افزودنی استفاده نمی شود.
7- این فیلترها در مقابل اسیدها و قلیاهای متوسط و قوی بسیار مقاوم هستند.
8- دمای کاربرد  قابل قبولی دارند. 
برای انتخاب بهترین نوع جنس و رینگ باید به کاتالوگ فنی FSI یا PALL مراجعه فرمایید.
بیشترین مصرف فیلترهای مصرفی در خطوط رنگ کاتافورز از دو مدل زیر است:
B-PONG-25-P2-PWE 
B-PONG-50-P2-PWE

 

برچسب ها:

فیلتر رنگ ، فیلتر ED، فیلتر کیسه ای ارزان، فیلتر کیسه ای FSI، فیلتر کیسه ای EATON، فیلترPALL، فیلتر VEGA ، فیلتر کیسه ای چینی ، فیلتر کیسه ای خط رنگ کاتافورز، پاره شدن فیلتر رنگ ، فیلتر کارتریجی ، فیلتر 25 میکرون، فیلتر 50 میکرون، فیلتر کیسه ای،مدل B-PONG-25-P2-PWE  ، مدل  B-PONG-50-P2-PWE